PDA

View Full Version : CG Choice Gallery: 3D


Pages : 1 2 [3] 4 5

  1. The Last Travel, Laurent Antoine Lemog (3D)
  2. Frogs, Igor Kudryavtsev (3D)
  3. Grand Space Opera Entry, James Kaufeldt (3D)
  4. Grand Space Opera Entry, Dimitris Liatsos (3D)
  5. Grand Space Opera Entry, Andrzej Sykut (3D)
  6. Grand Space Opera Entry, jan harcarik (3D)
  7. Grand Space Opera Entry, Moritz Füllgrabe (3D)
  8. Grand Space Opera Entry, adel adili (Leda) (3D)
  9. Grand Space Opera Entry, Laurent Antoine Lemog (3D)
  10. Grand Space Opera Entry, Mathieu Didier (3D)
  11. Warfare and Harmony, hodong la (3D)
  12. Grand Space Opera Runner-Up, Monsit Jangariyawong (3D)
  13. Grand Space Opera Runner-Up, Gerardo Damian Barbero (3D)
  14. Grand Space Opera Runner-up, Kory Heinzen (3D)
  15. Grand Space Opera Runner-Up, Stéphane C. (3D)
  16. Grand Space Opera Winner, Alexander Preuss (3D)
  17. The (last) Flight Of A Mouse, Igor Kudryavtsev (3D)
  18. Valentine's Day Piglet, Igor Kudryavtsev (3D)
  19. Haunted Circus, Frederic St-arnaud (3D)
  20. Backtokado, Laurent Pierlot (3D)
  21. Healer_elf, Seok Chan-yoo (3D)
  22. Toy Fairys 2, Alexander Hedstrom (3D)
  23. The Birthday Party, Matthew Baldwin (3D)
  24. Psycho Girlfriend, Steven Stahlberg (3D)
  25. Porsche 911 Gt2 (993), Dennis Frick (3D)
  26. Col. S. Bird, Peter Fendrik (3D)
  27. Sad Street, Cetin Tuker (3D)
  28. Angel, Song Yuefeng (3D)
  29. Medieval Airport, Dave Brinda (3D)
  30. Bi - Sang, Seung Ji Baek (3D)
  31. Unpredictable Contact, Wei Ming (3D)
  32. House For Sale, Marcel Laverdet (3D)
  33. (arch-viz) - Tribute To Tadao Ando, Alex York (3D)
  34. Stegosaurus, Marcel Laverdet (3D)
  35. The Final Battle, Max Kor (3D)
  36. Living Room, Jason Lee (3D)
  37. Office Girl, Andrew Hickinbottom (3D)
  38. Resurection, Juan J. Gonzalez Diaz (3D)
  39. Dreams Of Mars, Jon Bennett (3D)
  40. Metamorphosis, Kazuhiko Nakamura (3D)
  41. Vampirella (nudity), Daniel Moreno (3D)
  42. Character : Dark Knight`s Revenge, Alessandro Baldasseroni (3D)
  43. Pu Yi, Alberto Blasi (3D)
  44. City's Heart, Nicolas Richelet (3D)
  45. Waiting For Spring, Marek Denko (3D)
  46. Little Beast, Farkas Ekho Zsolt (3D)
  47. Frogs, Jesus Slevera (3D)
  48. Sunlight Bright And Beautiful Afternoon, Xiaoge Liu (3D)
  49. Music Room, Amilton Diesel (3D)
  50. Piedad, Vladimir Minguillo (3D)
  51. Heady Bnw, Jocelyn Da Prato (3D)
  52. Alleg, Alleg (3D)
  53. Maxwell Interiors- Day And Night, Benjamin Brosdau (3D)
  54. Robot, Liu Zhiji (3D)
  55. Snowlounge, Franz Steiner (3D)
  56. Monkey On Your Back, Pär Tingström (3D)
  57. Psycho Girl And The Mutant Kangaroo, Krishnamurti M. Costa (3D)
  58. Mantra, Thomas Juul Krahn (3D)
  59. Renovated Lobby, Olivier Campagne (3D)
  60. Wreck Of Esperance, Raphael Lacoste (3D)
  61. Environment :the Station Constructs In The Lake, Weiwei Hua (3D)
  62. Forest Goblin, Caroline Delen (3D)
  63. Dacoit_concept Street Motorbike, Nitin Khosa (3D)
  64. Proposed Porcelanosa Stair, Geoffrey Packer @ Spiral Staircase Systems (3D)
  65. Daphne & Apollo, Adel Adili (leda) (3D)
  66. Ceremonial Cats Ii ( Cat No 4 ), Nenad Jalsovec (3D)
  67. Teapots Having A Shower, Keytoon Animation Studio (3D)
  68. My M&s Entry, Olivier Ponsonnet (3D)
  69. Character - Inaë, Olivier Ponsonnet (3D)
  70. Hue, Kim Hyong Jun (3D)
  71. Killthechicken, Laurent Pierlot (3D)
  72. Fat Giraffe, Thomas Mangold (3D)
  73. Fat Horse, Thomas Mangold (3D)
  74. Architecture Of Color And Identity, Richard Minh Le (3D)
  75. Trainstation, Anton Persson & Nicholas Cort (3D)
  76. Dogs, Laurent Pierlot (3D)
  77. Gangsta Chimp, Matt Cioffi (3D)
  78. Tiny Robot, Beskhodarny Eugene (3D)
  79. The Otarie, Yves Mesnard (3D)
  80. Pink Sugar, Olivier Ponsonnet (3D)
  81. Valkyrie, Pascal Blanche (3D)
  82. Living Room, David Sáenz (3D)
  83. Soap Sud, Nicolas Verdon (3D)
  84. Robin Hood 'Memories' & 'Teaches Us', Redrover Studios (3D)
  85. The Library, Laurent Ménabé (3D)
  86. Gladiator, Jonas Thornqvist (3D)
  87. Elf Girl, Sebastian Schoellhammer (3D)
  88. Detail, Fredi Voss (3D)
  89. Little Metal Car, Édouard Puginier (3D)
  90. Electrical Storm, Daniel Trbovic (3D)
  91. Furniture On The Run, Wes Ware (3D)
  92. Robin Hood 'Giving', Redrover Studios Ltd. (3D)
  93. Environment, Quentin Mabille (3D)
  94. Destroy City, Thierry Canon (3D)
  95. Isaac, Herman Leung (3D)
  96. Gun (game Artworks), Alessandro Baldasseroni (3D)
  97. Arctic-tropical, Arnas Gaudutis (3D)
  98. Dawn Of Balance, Toni Bratincevic (3D)
  99. The Fall, Olivier Ponsonnet (3D)
  100. Motionbuilder_demon, Loďc Zimmermann_copyright Alias Corp (3D)
  101. The War Machine, Ted Terranova (3D)
  102. Spectacular Challenge Entry (nudity), Greg Petchkovsky (3D)
  103. Rob's Pitstop, Roland Caron (3D)
  104. Daddy's Girl, Ronnie Olsthoorn (3D)
  105. Workshop, Raphael Lacoste / Ubisoft (3D)
  106. Unpredictable Contact 2, Wei Ming (3D)
  107. The Monster, Rick Baker (3D)
  108. Sopron, Jason Godbey (3D)
  109. Maintenance Office, Michael Sormann (3D)
  110. The Cow, Saeed Maghboul (3D)
  111. Gorilla, Jacques Defontaine (3D)
  112. Mustangs From 15th Af, Yuan Tian (3D)
  113. Dancer, Young Jong Cho (3D)
  114. Lobby, Eyal Shmuel (3D)
  115. Automaton, Kazuhiko Nakamura (3D)
  116. Monkey Takes A Trip, Matthew Baldwin (3D)
  117. Treasure Hunter,mina & Gaspar, Tony Nguyen (3D)
  118. Inter-dimensional Predator, Greg Petchkovsky (3D)
  119. Composition #3, Juan Siquier (3D)
  120. Death Of Roller Derby, Greg Brotherton (3D)
  121. Yatoer, The Bus Stop Boxer, Loďc Zimmermann (3D)
  122. BUZZ LIFE, Andrea Bertaccini (3D)
  123. Driver 4 Character, Rich Wright (3D)
  124. Logan, Alexandre Rodrigues De Oliveira (3D)
  125. Rifleman, Robin Benes (3D)
  126. Carcrash, Julien Vanhoenacker (3D)
  127. Great White, Andrea Bertaccini (3D)
  128. Europa, Soa Lee (3D)
  129. Queen Bee, pascal blanché (3D)
  130. Raining Day, Laurent Ménabé (3D)
  131. Street of Memories, Marek Denko (3D)
  132. Peugeot 307 TV commercial, Stefano Oggeri (3D)
  133. Alien Creature Concept, Julian Jeremy Johnson-mortimer (3D)
  134. Boiling Point, Julian Jeremy Johnson-Mortimer (3D)
  135. Agonia, Marco Pratticň (3D)
  136. Jennifer, Rami Shtainer (3D)
  137. Moon Key, Olivier Ponsonnet (3D)
  138. Siena, Jason Godbey (3D)
  139. The last knight, Carsten Holtmann (3D)
  140. we're not alone, Canderle Damien (3D)
  141. Old Lamp, Zhelem Andrey (3D)
  142. White Teeth, Jonathan Simard (3D)
  143. Last Elf, Piotr Fox Wysocki (3D)
  144. The Twigman, Davis Lieknins (3D)
  145. Mithra, Priymuk Sergey (3D)
  146. After 'The Milkmaid', Rod Seffen (3D)
  147. Song Hye Kyo, Max Edwin Wahyudi (3D)
  148. Urban Environment, Stefan Morrell (3D)
  149. Crossroad, Matt Roussel (3D)
  150. Gemini, Soa Lee (3D)
  151. Horse, Priymuk Sergey (3D)
  152. The monster, Dmitry Kuznetsov (3D)
  153. Perpetuum mobile, axel ritter (3D)
  154. Centaurette, Rod Seffen (3D)
  155. back home, oliver hecke (3D)
  156. Night Elf, Max Kor (3D)
  157. Kitchen, Ahmed Alireza (3D)
  158. Suzie, Andrew Hickinbottom (3D)
  159. Bunny and Mad Constructor, Michael Sormann (3D)
  160. Im Schuppen (In the Barn), Peter Buchholz (3D)
  161. The Rubbish Monster, Braam Jordaan (3D)
  162. Pontiac, Peter Kolus, Peter Kolus (3D)
  163. Obsolete, Pawel Hynek (3D)
  164. Chuck Close, Glenn Dean (3D)
  165. Jimi Hendrix - The Guitar Legend, Marcin Klicki, Marcin Klicki (3D)
  166. Gangsta game character, Bernardo Barbi (3D)
  167. Giuseppe, laurent pierlot (3D)
  168. Salad, Till Nowak (3D)
  169. Devil character, Michael van den Bosch (3D)
  170. Selfillumination 2 , André Kutscherauer (3D)
  171. Experiment Chamber, Toni Bratincevic (3D)
  172. Fey, Olivier Ponsonnet (3D)
  173. Human embryo , Cvetomir Georgiev (3D)
  174. Chevrolet Vectra, TREXEL animation (3D)
  175. Sumo, Daniel Moreno Diaz (3D)
  176. Vespa, Jure Zagoricnik (3D)
  177. Head Of A Woman, Jeremy Engleman (3D)
  178. Guanajuato Alley, Eugenio GArcia (3D)
  179. Lady of Shalott, Yang Zhang (3D)
  180. Sunrise of the 80's, Marek Denko (3D)
  181. The neck, Cvetomir Georgiev (3D)
  182. Peugeot Allscape-Feel the Wind, Un Labriego + Gustavo Ferrero (3D)
  183. Music Institute, Maurício Santos (3D)
  184. Hunters, pascal blanché (3D)
  185. -NY City Appartment-, Marc Gruber-Laux (3D)
  186. Hello, monster, Kyungup Hyun (3D)
  187. Ecosystem simulation, Arkadiusz Rekita (3D)
  188. Cologne Cathedral / Kölner Dom, Mathias Wolff (3D)
  189. Galactus, Alessandro Baldasseroni (3D)
  190. Sergeant_K, Cheoljoo Lee (3D)
  191. Livingroom, Philipp Widmer (3D)
  192. Bobby Bubble, Patrick Beaulieu (3D)
  193. Alpine Village, Stefan Morrell (3D)
  194. Bad To The Bone, Kosta Atanasov (3D)
  195. Night Rider, Hyun Hee Lee (3D)
  196. Gerald Broms Helexa (3D adaptation), Pär Tingström (3D)
  197. Grace of the snow, Soa Lee (3D)
  198. - Seduction - , Alex Nice (3D)
  199. Andrew, Michal Kwolek (3D)
  200. Flower Messenger, Jack Zhang (3D)
  201. Fisherman in Town, Suresh kumar (3D)
  202. Lil Napoleon, Jonathan Simard (3D)
  203. night >>> Tao Li, tao li (3D)
  204. Fall, zhu tianyi (3D)
  205. Portrait of The Demon Guard, Julianna Kolakis (3D)
  206. Guildenstern, Martin Krol (3D)
  207. Al Buraq waits, Khalid A. Al-Muharraqi (3D)
  208. Kingpoby's ruins, Michel Lanoie (3D)
  209. Heavymetal, pascal blanché (3D)
  210. The great lie, MattRoussel :) (3D)
  211. Futurescape, Stefan Morrell (3D)
  212. , Jose Maria Andres Martin (3D)
  213. The Artist himself, Piotr Wysocki (3D)
  214. UNLEASHED FURY, robin benes (3D)
  215. John Locke - LOST, Eduardo Oliden (3D)
  216. Dragon crashed against noise barrier , Anna Celarek (3D)
  217. The Beheading, Chris Bostjanick (3D)
  218. HH-60G PAVE HAWK MEDEVAC, André P. J. Cantarel (3D)
  219. Abandoned Cathedral, Geoffrey White (3D)
  220. relic, yidong li (3D)
  221. The Hunter, Alessandro Baldasseroni (3D)
  222. RattanMan, Yi Lingdaima (3D)
  223. Nobody is lucky in the same way, Vasily Bodnar (3D)
  224. Tot Rod - The Sequel, Lance Hitchings (3D)
  225. Kraft - "Geyser", Richard Rosenman (3D)
  226. Character: Cowboy, Eduardo Martin Julve (3D)
  227. Future Station, neil maccormack (3D)
  228. Gaudi Fall, Peter Swigut (3D)
  229. OPTIUMS PRIME, kevin Bao (3D)
  230. BINAH, Florian Delarque (3D)
  231. Invierno, vladimir Minguillo (3D)
  232. we are not alone 2, damien canderle (3D)
  233. Stallone caricature, damien canderle (3D)
  234. Rose, Anthony Guebels (3D)
  235. The Gnom, damien canderle (3D)
  236. The audience will listen 1990, Gustavo Groppo (3D)
  237. Beetle - 1963, Vladislav Drumev (3D)
  238. Shiba Ryotaro Memorial Museum, Alex Roman (3D)
  239. night_searching, yidong li (3D)
  240. Wizard's home, Peter Swigut (3D)
  241. le neunoeil, damien canderle (3D)
  242. Hellfire Widow, Zoltan Korcsok (3D)
  243. THe Singularity, Mehran Khan Khan (3D)
  244. Don't Feed the Plant, Alberto Lozano (3D)
  245. toys, Kleber Darcio (3D)
  246. Don Quixote de la Mancha, Fabricio Moraes (3D)
  247. It was you, Toni Bratincevic (3D)
  248. Watcher, Ruidan Lv (3D)
  249. Lunchtime, Massimo Righi (3D)
  250. Digital Beauty, Florian Becker (3D)